Plavání rodičů s dětmi

Plavání dětí od 6 měsíců do 3 let spolu s jedním z rodičů.


Plavání je pro člověka přirozený pohyb. Každý člověk po narození již plavat umí, jen to časem zapomene. Nenechte své děti zapomenout... Plaveme s dětmi již od 6 měsíců za přítomnosti jednoho z rodičů až do věku 3 let dítěte. Co se děti naučí?

Kojenecké plavání přispívá ke správnému psychomotorickému vývoji. Má velice kladný vliv i na zažívání. Navíc buduje a posiluje vzájemný vztah dítěte a rodiče. Cílem tak není naučit děti plavat v pravém slova smyslu, ale naučit je prvním plaveckým dovednostem, jakými jsou splývání, dýchání, pohyb a orientace ve vodním prostředí. Zároveň získáte jedinečnou možnost trávit s dítětem čas při aktivitě, která bude jenom vaše. Vybudujete dítěti zdravý vztah k pohybu, upevníte společné pouto, utužíte vzájemný vztah a naplníte jej důvěrou a láskou. Děti neuvěřitelně rychle rostou. Využijte možnosti zpomalit a užít si společně strávený čas. 


Jak lekce probíhají?

Samotné lekce trvají 30 minut a probíhají v malých skupinkách do deseti dětí. Skládají se z rozcvičky na souši, hlavní výukové části, kterou vždy zahajujeme opakováním a poté již následuje samotný závěr. Lekce probíhají v pomalém a plynulém tempu za doprovodu písniček a básniček. K dispozici budete mít pro své děti řadu pomůcek a hraček, kterými své děti můžete snadno motivovat. 


Na co se mají rodiče připravit?

Počítejte s tím, že i když samotná lekce trvá jen 30 minut, po které je takto malé dítě ještě schopné udržet pozornost, tak na bazéně se zdržíte minimálně hodinu. Je důležité přijít na lekci s dítětem dostatečně popředu, aby mělo čas zvyknout si na změnu prostředí, jinou teplotu, vlhkost i společnost. Není ideální přijít s dítětem ze šatny a jít s ním rovnou do vody. Dopřejte sobě i dítěti klid a odpočinek. Uvidíte, že pak vás to bude oba mnohem víc bavit a těšit. K tomu již můžete využít prostředí aquaparku, kde pro vás bude připraveno brouzdaliště s hračkami, klouzačka pro větší dítka anebo vířivka s teplou vodou, kde se po skončení lekce můžete společně prohřát.

Počítejte pak také prosím s tím, že cokoliv budete chtít vaše dítě naučit, budete muset jít příkladem a nejprve to dítěti předvést. Proto chceme i po rodičích, aby se aktivně potápěli a naplno se do výuky zapojovali. Nemusíte se ničeho obávat. Budete vedeni a instruováni zkušenými instruktory a jakékoliv aktivity zvládnou i neplavci. Kdo by si však chtěl dovednosti zdokonalit, učíme plavat i dospěláky. 🙂


Co si vzít s sebou?

Žádnou speciální výbavu na plavání nepotřebujete. Veškeré pomůcky vám budou po dobu výuky zapůjčeny. Stačí tedy plavky pro vás a dítě. U nejmenších stačí i jednorázové pleny do vody. Postupem času budete i vy rodiče vyzváni k aktivnímu potápění, proto doporučujeme plavecké brýle. Hodit se vám pak budou i ručníky, koupací čepice či gumičky pro ty co mají dlouhé vlasy a hygienické potřeby. 


Básničky a písničky používané při plavání

Vážení rodiče. Na Vaši žádost vkládáme básničky a písničky, které používáme při plavání. Ať vám slouží nejen při plavání 🙂


Kde plaveme?


Aquapark Kravaře

Kostelní 2075, 747 21

Kravaře

Těšíme se na vás!


Plaveme každý všední pátek mezi 10-12 hodinou v příjemném prostředí aquaparku Kravaře. Aquapark je v době konání kroužku pro veřejnost uzavřen, chrliče i hlasitá hudba jsou vypnuty. Zároveň je prostředí po sanitárním úklidu a je také snížena hladina chlóru ve vodě. Vás a Vaše děti tak přivítá krásné a klidné prostředí. Aquapark se v pátek otevírá v 10:00.


Přihláška

Odesláním přihlášky potvrzujete, že jste se řádně seznámili s provozním řádem plavecké školy Šupinka. 

* Během školního roku probíhají obvykle 3 kurzy. Pokud chcete kurz navštěvovat celý školní rok a zvolíte možnost automatického prodloužení, bude mít vaše dítě místo i v následujícím kurzu, kdy Vám před jeho začátkem automaticky přijdou údaje k úhradě a vy tak nemusíte vyplňovat novou přihlášku. 

I. podzimní kurz pro školní rok 2023/2024

15.9., 22.9., 29.9., 6.10., 13.10., 20.10., 3.11., 10.11., 24.11., 1.12., 8.12. a 15.12.

Uzávěra přihlášek 8.9.2023. Přihlášky odeslané po tomto datu budou automaticky zařazeny do dalšího kurzu.

II. zimní kurz

5.1.2024, 12.1., 19.1., 26.1., 9.2., 16.2., 23.2., 1.3., 15.3., 22.3., 5.4. a 12.4.

Uzávěra přihlášek 29.12.2023. Přihlášky odeslané po tomto datu budou automaticky zařazeny do dalšího kurzu.

III. jarní kurz

Z důvodu prázdnin bude mít III. kurz pouze 8 lekcí + 2 náhrady

19.4., 26.4., 3.5., 10.5., 17.5., 24.5., 31.5., 7.6., 14.6. a 21.6.

Uzávěra přihlášek 12.4.2024.

Připomínáme, že během státních svátků a školních prázdnin kroužky neprobíhají.

Cena kurzu je 2999 Kč za 10 lekcí + 2 náhrady v ceně.

Počet náhrad je pevný a termíny neměnné. Následují vždy bezprostředně po kurzu. Využít je mohou i ti co vychodili všech 10 lekcí jako bonus.