Plavání ZŠ a MŠ

Zajišťujeme povinnou výuku plavání pro základní i mateřské školy.


Povinné školní plavání žáků 1. stupně základních škol je dotováno MŠMT a v během tohoto období má každý žák odplavat alespoň 40 hodin. Kurzy plavání tak v daném období nahrazují tělesnou výchovu. Plavání představuje jednu ze základních dovedností každého člověka. Může mu dokonce zachránit život. V neposlední řadě pak představuje jednu z nejzdravějších pohybových aktivit vůbec. 

Stále častěji pak začíná plavecká výuka již v předškolním věku. Cílem je zbavit děti obav z vodního prostředí a naučit je základní plavecké dovednosti. Tyto děti pak školní plavání daleko lépe zvládají a naučí se toho mnohem víc.Co se děti naučí?

Děti se naučí základní plavecké dovednosti a případně i odbourají jakési obavy či strach z vody. V úvodu kurzu jsou rozděleny do skupin dle aktuálních dovedností a ty jsou pak dál rozvíjeny. Naučí se první plavecké styly, skoky do vody, splývání a správné dýchání. Zároveň si užijí spoustu zábavy, protože jednotlivé dovednosti děti učíme hravou a zábavnou formou. Čeká na ně řada her a pomůcek, které jim učení plaveckých dovedností zpříjemní. 


Jak lekce probíhají?

Samotná lekce trvá 60 nebo 2x45 minut. Lekce pro MŠ jsou dlouhé 45 nebo 60min. Po prezenci zahajujeme lekci rozcvičkou na suchu, rozplaváním a opakováním předcházející lekce. Následuje hlavní výuková část. Zbývající čas je pak věnováno hrám, soutěžím či jiným zábavným činnostem, při kterých jsou však stále trénovány plavecké dovednosti. Veškeré pomůcky a hračky jsou dětem v průběhu výuky zapůjčeny. 


Na co se mají rodiče připravit?

Veškeré pomůcky, které budou děti při výuce potřebovat, jim budou zapůjčeny. Na školní plavání tak dětem zabalte ideálně jen plavky, ručník a hygienické potřeby. Slečny s dlouhými vlásky jistě ocení koupací čepici. Minimálně gumička do vlasŮ je však nutností. Pokud jsou na plavecké brýle děti již zvyklé, určitě je doporučujeme. Vyhněte se však brýlím potápěčským. Jelikož jsou pro výuku plavání nevhodné, nebude dětem jejich nošení umožněno. Žádné další věci nejsou pro výuku plavání potřeba. Berte prosím na vědomí, že si je dítě musí ohlídat samo. Zvažte tak prosím, co všechno vašim děti svěříte. 


Kde plaveme?


Aquapark Kravaře

Kostelní 2075, 747 21

Kravaře

Těšíme se na vás!


Plaveme každé všední pondělí, úterý a čtvrtek mezi 7:45-12:30 hodin v příjemném prostředí Aquaparku Kravaře. Aquapark je v době konání kurzu pro veřejnost uzavřen, chrliče i hlasitá hudba jsou vypnuty, aby nic nenarušovalo výuku.


Poptávka pro ZŠ či MŠ na zařazení do výuky

Máte-li zájem přihlásit Vaši ZŠ či MŠ k nám do plavání, neváhejte nás kontaktovat.

Odesláním přihlášky potvrzujete, že jste se řádně seznámili s provozním řádem plavecké školy Šupinka.